Olika material kan utan problem spännas fast på multifunktionsbordet MFT och det mobila multibordet MW 1000.
Oavsett om det är i verkstaden, på byggarbetsplatsen eller hemma: Festool App är din följeslagare för smart arbete och perfekta resultat.
MFT-enhandstvingarna håller arbetsobjekten stadigt och säkert. Eftersom de är kompatibla med MFT-hålsystemet kan de enkelt fästas på ett multifunktionsbord eller det mobila multibordet. Och med spännspaken är det lätt att spänna och lossa med en hand.
Huvudsakliga användningsområden
Tekniska data
Olika material kan utan problem spännas fast på multifunktionsbordet MFT och det mobila multibordet MW 1000.
Med den ergonomiska spännspaken är det lätt att spänna och lossa material – med bara en hand.
Genom den vertikala fixeringen kan arbetsobjekt med olika former spännas fast med enhandstvingarna.
Det finns mer att upptäcka
Det kan innebära att inte alla funktioner är tillgängliga. Vi rekommenderar att du laddar ner en ny version av din webbläsare.